pondělí 7. října 2013

Říjen 2013 - #01

Newsletter Jednoty školských informatiků - #01 - říjen 2013

Jednota školských informatiků nabízí nepravidelný seznam novinek a tipů na akce pro všechny nadšence pro inovativní i tradiční využití digitálních technologií ve vzdělávání a pro výuku informatiky a ICT. * Jednota školských informatiků sdružuje učitele ZŠ, SŠ i VŠ se zájmem o digitální technologie ve vzdělávání, ICT metodiky a správce sítě. * Zájemci o členství doporučujeme seznámit se se stanovami sdružení a k vyplnění přihlášku sdružení. * Členský příspěvek pro člena sdružení je 400 Kč na kalendářní rok, členským příspěvkem podpoříte i tvorbu tohoto newsletteru do budoucna. * Informace o sdružení - www.jsi.cz

 Stalo se


Stane se

15. října je uzávěrka III. ročníku celostátní soutěže výukových objektů učitelů ZŠ a SŠ.http://domino.nidv.cz/2013/stranka/o-soutezi

Do 7. listopadu je možné se registrovat v soutěži BOBŘÍK INFORMATIKY pro žáky 4. tř. ZŠ až po maturanty, soutěž proběhne od 11. do 15. listopadu online.
http://www.ibobr.cz/


DIDINFO 2014 - tradiční konference o výuce informatiky 2. až 4. dubna 2014 - Bánská Bystrica
JSI by ráda podpořila účast svých členů a příznivců na akci DIDINFO 2014. Proto bude organizovat společnou expedici - přepravu účastníků autem/minibusem po trase Liberec, Praha, Brno, Olomouc, Žilina s možností nástupu na trase, případně společnou úhradu nákladů na konferenci v CZK formou "konferenčního balíčku" JSI (bude-li dostatek zájemců a pro účastníka zajistí méně poplatků při převodu financní do zahraničí).

JSI informuje - Akce (nejen IT) ve školství


Datum Název akce Místo konání Odkaz
10. – 13. říjen 2013 72 hodin - Tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR http://www.72hodin.cz
18. – 20. říjen 2013 Junior Camp 2013 Brno http://www.juniorinternet.cz/
31. říjen 2013 Digital Media Conference 2013 Praha http://www.digitalmedia.cz/
7. – 8. listopad 2013 Konference Objekty a Tvorba software 2013 Jihlava http://sw-development.org/

Podrobnosti a další akce najdete v kalendáři na webu JSI. Výše uvedené akce nepořádá Jednota školských informatiků, vznikají sdílením tipů na akce členů sdružení- Jednota JSI neručí za kvalitu nabízených akcí, reflexe akcí uvítáme na emailu jsi@jsi.cz.

Tip pro sdílení mezi kolegy do sborovny

(Tentokrát ze zahraničí) Kniha: Premeny školy v digitálnom veku, autor Ivan Kalaš
http://www.mladeleta.sk/premeny-skoly-v-digitalnom-veku/d-70825/
V tejto knihe sa autori zaoberajú predovšetkým tým, aký potenciál ponúkajú žiakom digitálne technológie na iné učenie sa, na rozvoj znalostí a zručností v 21. storočí, na učenie sa objavovaním veľkých myšlienok a vyjadrovaním seba samých, učenie sa vytváraním čohosi, čo má zmysel pre deti osobne i pre iných. Zaujíma ich, ako a aká škola dokáže produktívne využiť tento potenciál, ako ho dokáže využiť líder školy či inovatívny učiteľ. Publikácia je určená pre všetkých učiteľov, pre manažérov pôsobiacich v školstve, pre zriaďovateľov a lídrov vzdelávania - jednoducho pre všetkých, ktorí sú pripravení premýšľať o veľkej zmene, o modernejšom vzdelávaní našich žiakov – o inej škole.

Představujeme partnera JSI

CZ.NIC, NEJEN SPRÁVCE DOMÉN

Kromě kurzu Internetové technologie pro učitele informatiky a ICT, který se konal v září 2013, mohou pedagogové pro své žáky využít také bezplatné nabídky prezentace Příručka bezpečného pohybu na Internetu, která je určena spíše pro gymnázia a netechnické obory. Pokud jde o studenty technických oborů na středních a vyšších odborných školách, pro ty je připravena technicky orientovaná přednáška Svět internetových domén a internetových technologií pro studenty. Všichni žáci, kterým by svou odborností nedostačovala ani tato technická prezentace, mohou využít 90% slevu na kurzy pro IT odborníky. Kompletní přehled témat a termínů konání jednotlivých kurzů najdou zájemci na webu Akademie CZ.NIC.
Pokud chcete dostávat nejnovější informace, přihlaste se k odběru newsletteru NIC-NEWS, nebo sledujete Akademii CZ.NIC na Facebooku či Twitteru.
http://akademie.nic.cz - https://www.facebook.com/AkademieCZNIC - https://twitter.com/AkademieCZNIC

Žádné komentáře:

Okomentovat